Domácí výroba joqurtů a kefírů

Jogurtová kultura - Bulharský jogurt s damašskou růží 1 kapsle na 1 - 2 litry produktu

Neohodnoceno

Bohatý zdroj přírodních probiotik. Jedinečný a světově uznávaný Bulharský jogurt, produkt prospěšný na zdraví a dlouhověkost. Pravidelnou konzumací si zajistíte správné složení vašeho mikrobiomu. Zdravá střevní mikroflóra má protinádorové účinky a ovlivňuje správnou funkci imunitního systému.

606 Kč
Dostupnost: Skladem (2 ks)
Kód: 450
Jogurtová kultura - Bulharský jogurt s damašskou růží 1 kapsle na 1 - 2 litry produktu
Neohodnoceno

Detailní popis produktu

Bulharský jogurt je světově uznávaný mléčný produkt prospěšný na zdraví a dlouhověkost. Startovací kultury pro domácí použití GENESIS TM na výrobu originálního bulharského jogurtu jsou výjimečné symbiotickou vazbou mezi kmeny Lactobacillus bulgaricus a Streptococcus thermophilus. Izolované z přírodních zdrojů pro jejich probiotickou sílu. Kultury jsou lyofilizované (vysušené mrazem) mikroorganismy, kde v 1 g jejich počet převyšuje 1mld. To zajišťuje výrobu biologicky aktivního fermentovaného mléčného produktu.

Probiotické, léčebné a profylaktické vlastnosti bulharského jogurtu byly studovány v prestižních medicínských institucích po celém světě. Jejich dezinfekční vlastnost obnovuje a udržuje přirozenou mikroflóru trávicího traktu. Kultury pomáhají odstraňovat toxiny a odbourávat cholesterol, mají protirakovinné účinky a aktivuji imunitní systém. 

Startovací kultury GENESIS® pro domácí přípravu originálního bulharského jogurtu jsou symbiotické kombinace kmenů Lactobacillus bulgaricus a Streptococcus thermophilus izolované z přírodních zdrojů a vybrané podle jejich účinků na zdraví. Jedná se o koncentrované, lyofilizací sušené kultury s více než 1 miliardou životaschopných buněk v jednom gramu, což zaručuje biologicky aktivní kysaný mléčný výrobek. Probiotické, léčivé a preventivní vlastnosti kmenů Lactobacillus bulgaricus obsažených ve startovací kultuře byly studovány v prestižních lékařských ústavech, zejména v Sofii. Aktivita těchto kmenů pomáhá obnovit rovnováhu mikrobiomu trávicího systému. Účastní se biodegradace cholesterolu, tvorby zdraví prospěšných látek (některých vitaminů a mastných kyselin s krátkým řetězcem), pomáhají odstraňovat toxiny z těla.

Složení:
Minimálně 1 miliarda životaschopných buněk na 1 gram: Lactobacillus bulgaricus a Streptococcus thermophilus.

Balení:
10 kapslí po 420 mg kultury + 250 mg lyofilizovaných květů damašské růže

Podmínky skladování:
2 roky při teplotě od 0 do 10 °C nebo
1 rok při teplotě do 20 °C na suchém, tmavém místě, mimo sluneční světlo.
Datum spotřeby je vyznačeno na spodní části obalu. 

Dávkování:
Každá kapsle je určena k naočkování 1 až 2 litrů mléka.

Způsob přípravy:
Zahřejte mléko (1 až 2 litry) na 95º C, udržujte na této teplotě min. 15 minut, potom ochlaďte na 45 - 48 ºС. Přidejte 1 kapsli se startovací kulturou a dobře promíchejte, aby se rozpustila. Přidejte 5 - 8 lístečků růžových květů do mléka. Naočkované mléko nalejte do připravených nádob. Nádoby s naočkovaným mlékem zabalte a vložte do termoboxu. V termoboxu nechte bez míchání kysat při teplotě 48 ºC po dobu 8 - 10 hodin. Po té nádoby opatrně (bez třepání či míchání) vyjměte z termoboxu a vložte do lednice. Po ochlazení na 10 ºC je produkt připraven ke spotřebě. Okvětní lístky ztratí svou růžovou barvu, zároveň předají jogurtu růžové aroma.
Kvalita hotového výrobku závisí na kvalitě použitého mléka. Pokud nejste s výsledkem spokojeni, použijte jiné mléko.