Domácí výroba joqurtů a kefírů

Jogurtová kultura - Bifido Yogurt, 10 sáčků 1 sáček na 1-5 l jogurtu

Neohodnoceno

Bifido acidofilní jogurt je fermentovaný mléčný výrobek se silným probiotickým účinkem. Tento jogurt obsahuje symbiotickou kulturu pro výrobu bulharského jogurtu obohaceného o jedinečný komplex Bifidobacterium sp. a Lactobacillus acidophilus.

333 Kč
Dostupnost: Skladem (76 ks)
Kód: 100151
Jogurtová kultura - Bifido Yogurt, 10 sáčků 1 sáček na 1-5 l jogurtu
Neohodnoceno

Detailní popis produktu

Bifidobakterie hrají důležitou roli pro udržení optimálního zdravotního stavu lidského těla. Jsou nezbytnou součástí přirozené střevní mikroflóry od útlého věku. Jejich schopnost projít žaludeční bariérou, implantovat se na stěny střeva a potlačit nežádoucí mikrobiální druhy z nich činí skutečné sanitáře střevního traktu. Lactobacillus acidophilus produkuje antibiotické látky (Acidophilin a Lactocidin) a inhibuje nežádoucí mikrobiální druhy (Salmonella, Shigella, Staphilococcus aureus, Escherihia). Jejich metabolická aktivita pomáhá detoxikovat tělo a stimulovat imunitu. Konzumace mléčných výrobků s aktivními bifidobakteriemi a laktobacilem je ideální způsob, jak udržovat rovnováhu střevní mikroflóry.

Příbalový leták

Složení:
Minimálně 1,1 miliardy životaschopných buněk na 1 gram: Lactobacillus bulgaricus, Streptococcus thermophilus, Bifidobacterium bifidum, Bifidobacterium infantis, Bifidobacterium longum, Bifidobacterium breve, Bifidobacterium adolescentis.

Balení:
10 sáčků po 1 gramu

Podmínky skladování:
2 roky při teplotě od 0 do 10 °C nebo
1 rok při teplotě do 20 °C na suchém,
tmavém místě, mimo sluneční světlo.
Datum spotřeby je vyznačeno na spodní
části obalu. Neskladujte otevřené sáčky.

Dávkování:
Každý sáček je určen k naočkování 1 až 5 litrů mléka.

Způsob přípravy:
Zahřejte mléko (1 až 5 litrů) na 95 ºC, udržujte na této teplotě min. 15 minut, potom ochlaďte na 38 - 40 ºС. Přidejte startovací kulturu z jednoho sáčku a dobře promíchejte, aby se rozpustila. Nádobu s naočkovaným mlékem zabalte, případně zabalenou vložte do termoboxu. Naočkované mléko nechte bez míchání kysat při teplotě 45 ºC po dobu 8 - 10 hodin. Po té nádobu opatrně (bez třepání či míchání) vyjměte z termoboxu a vložte do lednice. Po ochlazení na 10 ºC je produkt připraven ke spotřebě. Kvalita hotového výrobku závisí na kvalitě použitého mléka. Pokud nejste s výsledkem spokojeni, použijte jiné mléko.