Domácí výroba joqurtů a kefírů

Jogurtová kultura - Originální bulharský jogurt, 10 kapslí 1 kapsle na 1-2 l jogurtu

59 hodnocení

Jedinečný a světově uznávaný Bulharský jogurt, produkt prospěšný na zdraví a dlouhověkost. Pravidelnou konzumací si zajistíte správné složení vašeho mikrobiomu. Zdravá střevní mikroflóra má protinádorové účinky a ovlivňuje správnou funkci imunitního systému.

233 Kč
Dostupnost: Skladem (35 ks)
Kód: 100150
Jogurtová kultura - Originální bulharský jogurt, 10 kapslí 1 kapsle na 1-2 l jogurtu
59 hodnocení

Detailní popis produktu

Startovací kultury pro domácí použití na výrobu originálního bulharského jogurtu jsou výjimečné symbiotickou vazbou mezi kmeny Lactobacillus bulgaricus a Streptococcus thermophilus. Získané z přírodních zdrojů pro jejich probiotickou sílu. Kultury jsou lyofilizované (vysušené mrazem) mikroorganismy, kde v 1 g jejich počet převyšuje 1mld. To zajišťuje výrobu biologicky aktivního fermentovaného mléčného produktu.

Probiotické, léčebné a profylaktické vlastnosti bulharského jogurtu byly studovány v prestižních medicínských institucích po celém světě. Jejich dezinfekční vlastnost obnovuje a udržuje přirozenou mikroflóru trávicího traktu. Kultury pomáhají odstraňovat toxiny a odbourávat cholesterol, mají protirakovinné účinky a aktivuji imunitní systém. 

Příbalový leták

Složení:
Minimálně 1 miliarda životaschopných buněk na 1 gram: Lactobacillus bulgaricus a Streptococcus thermophilus.

Balení:
10 kapslí po 250 mg startovací kultury

Podmínky skladování:
2 roky při teplotě od 0 do 10 °C nebo
1 rok při teplotě do 20 °C na suchém, tmavém místě, mimo sluneční světlo.
Datum spotřeby je vyznačeno na spodní části obalu. 

Dávkování:
Každá kapsle je určena k naočkování 1 až 2 litrů mléka.

Způsob přípravy:
Zahřejte mléko (1 až 2 litry) na 95º C, udržujte na této teplotě min. 15 minut, potom ochlaďte na 45 - 48 ºС. Přidejte startovací kulturu z jednoho sáčku nebo 1 kapsli (kapsli použijte celou) a dobře promíchejte, aby se rozpustila. Nádobu s naočkovaným mlékem zabalte, případně zabalenou vložte do termoboxu. Naočkované mléko nechte bez míchání kysat při teplotě 45 ºC po dobu 8 - 10 hodin. Po té nádobu opatrně (bez třepání či míchání) vyjměte z termoboxu a vložte do lednice. Po ochlazení na 10 ºC je produkt připraven ke spotřebě. Kvalita hotového výrobku závisí na kvalitě použitého mléka. Pokud nejste s výsledkem spokojeni, použijte jiné mléko.