Domácí výroba joqurtů a kefírů

Kefírová kultura - Kefír, 10 sáčků 1 sáček na 1-5 l kefíru

11 hodnocení

Kefírová kultura pro domácí výrobu tradičního kavkazského kefíru, který je znám již od pradávna pro své léčivé vlastnosti. Z 1 sáčku doma snadno vyrobíte až 5 litrů kefíru.

333 Kč
Dostupnost: Skladem (39 ks)
Kód: 100153
Kefírová kultura - Kefír, 10 sáčků 1 sáček na 1-5 l kefíru
11 hodnocení

Detailní popis produktu

Kefír je tradiční kavkazský nápoj známý od starověku pro své léčivé vlastnosti. Tajemství kefíru spočívá v jeho startovací kultuře - zrnech kefíru (kefírová houba). 

Jedná se o jedinečně symbiotickou směs mikroorganismů mléčného kvašení, bakterií produkujících kyselinu octovou a speciálních kefírových kvasinek. Metabolické produkty společné fermentační aktivity jsou základem probiotických vlastností nápoje.

Mikroflóra kefíru žije a rozmnožuje se v trávicím traktu, zlepšuje jeho ekosystém, má antimikrobiální aktivitu proti nežádoucím mikrobiálním druhům, udržuje trávicí trakt ve vynikajícím stavu, odstraňuje toxiny z lidského těla a aktivuje imunitní systém.

Složení:
Ne méně než 1,1 mld živých buněk na gram: Lactococcus lactis sp. lactis, Lactococcus lactis sp. diacetylactis, Lactococcus lactis sp. cremoris, Leuconostoc mesenteroides sp. cremoris, Candida kefyr, Saccharomyces unisporus.

Balení:
10 sáčků po 1 gramu

Návod na přípravu

Podmínky skladování:
2 roky při teplotě od 0 do 10 °C nebo
1 rok při teplotě do 20 °C na suchém, tmavém místě, mimo sluneční světlo.
Datum spotřeby je vyznačeno na spodní části obalu. Neskladujte otevřené sáčky.

Dávkování:
Každý sáček je určen k naočkování 1 až 5 litrů mléka.

Způsob přípravy:
Zahřejte mléko (1 až 5 litrů) na 95 ºC, udržujte na této teplotě min. 15 minut, potom ochlaďte na 24 - 29 ºС. Přidejte startovací kulturu z jednoho sáčku a dobře promíchejte, aby se rozpustila. Nádobu s naočkovaným mlékem zabalte, případně zabalenou vložte do termoboxu. Naočkované mléko nechte bez míchání kysat při teplotě 24-29 ºC po dobu 16 - 20 hodin. 
Po té nádobu opatrně (bez třepání či míchání) vyjměte z termoboxu a vložte do lednice. Po ochlazení na 10 ºC je produkt připraven ke spotřebě.
Kvalita hotového výrobku závisí na kvalitě použitého mléka. Pokud nejste s výsledkem spokojeni, použijte jiné mléko.